به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، امام جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی این هفته شهرستان ضمن تقدیر از مدافعان سلامت به جهت تلاش هایشان در حفظ سلامت جامعه و همه نمازگزاران و اهالی جمعه به جهت رعایت اصول بهداشتی به عنوان وظیفه شرعی و ملی، عنوان کردند: واقعاً جای تاسف دارد که برخی نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی کم توجهی می‌کنند و با این کار هم دیگران و هم مدافعان سلامت را دچار مشکل می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین با اشاره به در پیش بودن اربعین سید و سالار شهیدان، خاطر نشان کردند: به جهت بیماری منحوس کرونا پیاده روی اربعین امسال برگزار نمی‌گردد؛ اما با تشکر از فرماندار شهرستان تجمع اربعین که هرساله در شهرستان برگزار می‌شد طبق تصمیم ستاد مبارزه با کرونا شهرستان امسال نیز با رعایت اصول بهداشتی برگزار می‌گردد تا این نماد دینی و ارادت به اهل بیت عصمت و طهارت شهدای کربلا را داشته باشیم.

خطیب جمعه بندرانزلی پیشاپیش ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاشهای این نیروی مخلص و ایثارگر که در امنیت کشور نقش بسزایی دارند، عنوان کردند: توجه به مطالبات رهبری در رابطه با نیروی انتظامی و ماموریت‌های این نیرو باید محقق شده و نصب العین باشد.

ایشان تاکید کردند: نکاتی که باید در ماموریت این نیروی خطیر و فداکار مورد توجه قرار بگیرد این است که اولا منظور از امنیت صرفا تامین امنیت جانی نمی‌باشد و این امنیت باید در همه امور باشد چه اقتصادی، چه فرهنگی، چه سایبری که نیروی انتظامی در همه این حوزه ها مسئولیت دارد.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه امنیت یک نیاز عمومی برای مردم است و وقتی امنیت از بین برود هیچ چیز برای انسان لذت بخش نیست، افزودند: امنیت باید همه اقشار را در بر بگیرد و مختص به شخص خاصی نیست، همچون بعضی از کشورهای غربی که امنیت فقط مختص اقشار مرفه است؛ امنیت برای همه مردم است و این امنیت باید در همه جا وجود داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین بیان کردند: امنیت دو بعد دارد، یک بعد باید برای مردم ایجاد امنیت کند و بعد دیگر باید برای خلافکاران و آنهایی که نظم اجتماعی را برهم میزنند ایجاد ترس و واهمه کند که الحمدلله در جامعه ما اینگونه هست و در روز گذشته شاهد نمایش اقتدار نیروی انتظامی در خصوص ارازل و اوباشی که در رشت ایجاد ناامنی کردند بودیم؛ همانطور که با اخلالگران نظم سیاسی و اجتماعی مثل اغتشاشات و برخی تحرکات ضد انقلاب به بهانه‌های مختلف و اکنون نیز در برخی مناطق مرزی به بهانه درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان دست به اقداماتی زدند اگرچه مواضع کشور ما در این درگیری‌ها به صورت رسمی و علنی اعلام شده و هر دو کشور را به ترک مخاصمه و حل و فصل اختلافات از راه گفت و گو دعوت و ترغیب کرده‌ایم که ان‌شاءالله هم محقق شود.

ایشان تصریح کردند: برای آن که نیروی انتظامی بتواند امنیت را ایجاد کند نیاز به اقتدار دارد و این اقتدار نباید با ظلم اشتباه گرفته شود، بلکه باید با حد و مرز و چارچوب صورت پذیرد؛ اقتدار باید در محدوده قانون و حدود شرعی باشد؛ گاهی اوقات خیلی از مسائل با زبان خوش هم قابل حل است.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه برای تحقق این اقتدار، نیروی انتظامی باید قدرتمند باشد، افزودند: یک بخش این اقتدار به اعتقادات و عوامل این نیرو و بخش دیگر به فناوری‌ها و تجهیزات روز مربوط می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطر نشان کردند: بعضی از خلاهای قانونی موجب ضعف در اقتدار نیروی انتظامی می‌شود که مجلس و دستگاه قضا باید آن را حل کند تا برای تامین امنیت در جامعه ساز و کار لازم وجود داشته باشد.

خطیب جمعه بندرانزلی تصریح کردند: دولت باید برای حفظ امنیت کشور امکاناتی را فراهم کند هم مادی هم معنوی؛ و دستگاه قضایی هم باید حمایت و پشتیبانی کند و امیدواریم عزیزانمان در نیروی انتظامی ماموریت های خود را به خوبی در جامعه ایفا کنند و نقاط ضعف ها هم برطرف شوند.