نمایش نوار ابزار

زندگی نامه

سید عبدالجواد شمس الدین فرزند مرحوم حجت الاسلام والمسلمین حاج سید صادق شمس الدین در یک تیر ماه ۱۳۴۰ (مصادف با ۸ محرم ۱۳۸۱ ) در قم و در خانواده ای روحانی با وضیعت نسبتا متوسط معیشتی چشم به جهان گشود . او در خانواده خود بین ۳ برادر و ۴ خواهر فرزند دوم است و نزد پدر که از علما و واعظان شهر قم بوده مراحل اولیه تربیتی زندگی خود را گذراند .
خانه ای که خانواده سید صادق در آن زندگی میکردند در قم به عنوان محله ی تکیه ی حاج سید حسن شناخته می شود.

 تحصیل در قم
سید عبدالجواد شمس الدین تحصیل را با فراگیری قرآن کریم آغاز کرد . دوره‌ی دبستان را در مدرسه مهم و برجسته امیر کبیر قم گذراند و در ۱۱ سالگی ، تشویق والدین به تحصیلات حوزوی سبب شد که وی پس از اتمام دوره‌ی دبستان، وارد دنیای طلبگی شود و تحصیل علوم دینی را حوزه علمیه قم آغاز کند.
وی دوره مقدماتی را در مدرسه علمیه حقانی طی کرد و سپس در مدرسه علمیه آیت‌الله العظمی گلپایگانی و مدرسه علمیه بعثت دوره‌ی سطح را به پایان برد و هم‌زمان با تحصیلات حوزوی دوره‌ی دبیرستان را در مدارس مختلفی سپری نمود .

 حوزه قم
سید عبدالجواد شمس الدین در قم نزد بزرگانی چون آیت الله مکارم شیرازی ، مرحوم آیت الله فاضل لنکرانی ، آيت‌الله محمد ‌يزدي آیت الله حسینی بوشهری ، آیت الله محمدی گیلانی ، آیت الله اعتمادی ، آیت الله طاهری خرم آبادی ، آیت الله استادی ، آیت الله شب زنده دار ، آیت الله پایانی ، آیت الله استادی ، مرحوم طالقانی ، آشیخ احمد منتظری قمی ، مرحوم استاد امامی و حجت الاسلام و المسلمین قرائتی دوران تحصیل حوزه را گذراند و درس خارج فقه را نیز نزد آیت الله سید علی خامنه ای و بعد از اینکه به رهبری نائل آمدند سپری کرد.

بخشی از فعالیتهای اجتماعی و سیاسی بعد از انقلاب (مسئولیتها)

مسئول عقیدتی سیاسی کل ناحیه ژاندارمی استان هرمزگان
معاون نظارت و بازرسی دفتر نمایندگی ویژه امام در منطقه ۳ سپاه پاسداران کشور ( گیلان و مازندارن )
مدیر کل کارکزینی کمیته انقلاب کل کشور
معاون ارتباطات روابط عمومی قوه قضایه کل کشور
معاونت سیاسی ائمه جمعه کل کشور
معاون آموزشی ستاد حفاظت و پیشگیری قوه قضایه کل کشور
مشاور عالی فرهنگی و اجتماعی شرکت ملی گاز ایران
رئیس اوقاف شمیرانات استان تهران

 امامت جمعه شهرستان بندرانزلی
با وجود پیشنهادات فراوان برای شهرهای مختلف در استان های کشور از سوی شورای سیاست گذاری ائمه جمعه به ایشان ، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین شهر انزلی را به عنوان اولین محل خدمت خود در جایگاه امامت جمعه برگزید و در ۷ شهریور ۱۳۹۳ با حکم مقام معظم رهبری ، حضرت آیت الله العظمی سید علی خامنه ای به عنوان نهمین امام جمعه شهرستان بندرانزلی منصوب شد .