به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی، حضرت حجت الاسلام والسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه خاطر نشان کرد: عملکرد سازمان ملل را برخلاف اهداف زمان تاسیس آن و حامی ظالمان دانست. وی با اشاره به فرارسیدن روز ملل اظهار کرد: سازمان ملل یک سازمان بی خاصیت حامی ظالمین بوده […]

photo_2016-11-23_10-55-33به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی، حضرت حجت الاسلام والسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه خاطر نشان کرد: عملکرد سازمان ملل را برخلاف اهداف زمان تاسیس آن و حامی ظالمان دانست.
وی با اشاره به فرارسیدن روز ملل اظهار کرد: سازمان ملل یک سازمان بی خاصیت حامی ظالمین بوده عملکرد آن درسالهای اخیر برخلاف براساس و اهداف تاسیس آن بوده است.

حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالجواد شمس الدین افزود: متاسفانه سازمان ملل نه تنها براساس ظایف و اهداف مد نظر عمل نمی کند بعنوان ابزاری برای رسیدن مستکبران به مقاصد خود تبدیل شده است.

وی با تاکید برعدم وجود هیچگونه نفعی برای جوامع مظلوم دردنیا از جانب سازمان ملل، تصریح کرد:برخلاف انتطاراتی که از اینگونه سازمانها درمجامع و محافل بین المللی می رود علاوه براینکه به وظیفه خود درقبال از مظلومان و جوامع آسیب پذیر دنیا عمل نمی کنند متاسفانه تجاوزهای مستکبرین را نیز توجیه می کنند.

خطیب جمعه انزلی با اشاره به ابلاغ سیاستهای کلی انتخابات توسط مقام معظم رهبری تاکید کرد:این پیام حاوی نکات کلیدی و بسیار مهمی بود که امیدواریم با بکار گیری سیاستهای ایشان نقاط ضعف انتخابات گذشته برطرف شود.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین یکی از مطالبات رهبری و مردم را مبارزه جدی با فساد و عوامل فساد درجامعه عنوان و تصریح کرد:فساد و سوء مدیریتها دربخشهای فرهنگی ، سیاسی و اقتصادی جامعه خسارتهای بسیاری را به دنبال داشته و باتوجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری و فساد های موجود دربخش های مالی، مبارزه با فساد و افراد سودجو درجامعه اسلامی باید شدید تر و قاطع تر باشد.

وی با تاکید بر مبارزه به موقع با فساد درجامعه افزود:در بخش مفاسد اقتصادی پرونده هایی کلان با عمر چند ساله وجود دارد که هنوز تعیین تکلیف نشده است.

امام جمعه انزلی با تاکید برمبارزه گسترده با منشاء فساد و پیشگیری از وقوع آن گفت:تعلل دربرخورد با فساد و مماشات با مفسیدن درمراکز تصمیم گیری و پیگیری ، ضررهای جبران ناپذیری را درجامعه به دنبال داشته و دستگاه های ناظر و مسئول ، باید با جدیت پیگیری کنند.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین با اشاره به وجود برخی سوء مدیریت ها در بعضی از بخشهای اجرایی شهرستان انزلی تصریح کرد:اسراف و بی توجهی هایی که دراین شهرستان درسال اقتصاد مقاومتی از سوی برخی از بخشها صورت می گیرد ضررهایی را برای شهرستان انزلی پدید آورده است.

وی با اشاره عدم تصمیمات صحیح و نافع و کم هزینه برای جامعه و خدمت به مردم دربرخی از بخشها و دستگاه های بندرانزلی افزود:باوجود تذکرات متعدد درخصوص پیگیری این موارد تاکنون عکس العملی صورت نگرفته و انتظارات مردم برآورده نشده است.

امام جمعه بندرانزلی خاطرنشان کرد: اگر در مواردی سکوت می کنیم و نکات را تکرار نمی کنیم معنایش این نیست که در رابطه با موارد اطلاعی نداریم ،بلکه منتظریم ببینیم که برخوردها ، ارشاد ها و مجازات ها چه زمانی انجام خواهد شد.

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین تاکید کرد: بسیاری از مشکلات شهرستان با پیگیری و تذکر مسئولان مربوطه و ناظر برطرف می گردد.

وی با ابراز ناخرسندی در خصوص عدم شرکت تعدادی از مسئولان بندرانزلی در مراسمات شهرستانی گفت: بسیاری از مسئولان شهرستان در چند مراسم مهم از جمله ۲۳ مهر غایب بودند و با انتقاد شدید مردم مواجه شده وگلایه های خود را به ما بیان کرده اند .

خطیب جمعه بندرانزلی تصریح کرد: کسانی که مسئولیتی را درشهرستانی قبول می کنند باید درمراسمات و مجالس آن شهرستان با مردم همراه باشند ، یکی از مشکلات ما در انزلی این است که برخی مدیران ساکن در این شهرستان نیستند و این موضوع آسیبهایی را به ادارات شهرستان وارد می کند.