به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، معاون محترم فرهنگی، گردشگری و اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی به همراه مدیران مربوطه با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین دیدار و گفت و گو کردند.

امام جمعه بندرانزلی در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور دکتر سعیدی در این سمت به لحاظ سوابق و خدمات فرهنگی ایشان، خاطر نشان کردند: مسئلۀ فرهنگ یک مسئلۀ حساس و در عین حال ضروری است که دامنۀ آن بسیار گسترده می‌باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه مسائل فرهنگی فوق العاده تخصصی می‌باشند، افزودند: موفقیت در فعالیت‌های فرهنگی منوط به این است که در گام نخست از افرادی که تخصص و کارایی لازم را در این زمینه دارند استفاده شود.

ایشان تصریح کردند: متولیان فرهنگی باید نگاهشان نسبت به مقولۀ فرهنگ، تکلیف محور باشد نه نگاه اداری یا بازاری؛ افراد زیادی هستند که به اسم فعالیت‌های فرهنگی دنبال کاسبی هستند لذا نمیتوانند هیچ کمکی به پیشبرد فرهنگ جامعه داشته باشند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه متاسفانه عموما کارهای فرهنگی بدون هدف موثر و باری به هر جهت است، ادامه دادند: کار فرهنگی در همۀ بخش‌ها باید مبتنی بر ایدئولوژی اسلامی و مکتب غنی تشیع و معیارها، اصول و ارزشهای انقلاب اسلامی باشد؛ متاسفانه بخش قابل توجهی از جامعه بویژه نسل جدید نسبت به مبانی اسلام و تشیع و انقلاب عظیمی که رخ داده، آگاهی لازم را ندارند و برخی اهمیتی نیز قائل نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اظهار اینکه اگر در همه‌ی کارهای فرهنگی نگاهمان به همین اصل و بنیان باشد قطعا نتیجه موفقیت آمیز خواهد بود، عنوان کردند: در ارائه محتوا و غنای لازم فرهنگی، هنری، اجتماعی و گردشگری هیچ کاستی و کمبودی از لحاظ منابع اسلامی و دینی نداریم؛ و بحمدلله کم نیستند گروه‌ها و مجموعه‌های انقلابی و دلسوزی که در همه‌ی بخش‌ها تلاش می‌کنند که فرهنگ اسلامی و انقلابی جایگزین فرهنگ وارداتی و مهاجم شود.

ایشان با تاکید بر ضرورت تشخیص درست نیاز فکری، اعتقادی، تربیتی و اجتماعی جامعه و مردم، بیان کردند: اسلام با تفریح و نشاط مردم نه تنها مخالفتی ندارد بلکه آن را ضروری دانسته و مشوق تفریحات سالم و آموزنده برای مردم می‌باشد تا نشاط روحی و جسمی آنها تامین گردد و از این رهگذر بتواند هدایت صحیح را در جامعه گسترش دهد و نهادینه کند لذا معتقدیم اگر نگاه به مسائل فرهنگی و اجتماعی مبتنی بر همین دیدگاه اسلامی باشد در این زمینه نسبت به فرهنگ‌های مهاجم دست برتر خواهیم داشت.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: در فعالیت‌های هنری علاوه بر استفاده از افراد متخصص، جهت ارائۀ محتوای مفید و سازنده به مخاطب باید از کارهای خلاقانه، جذاب و اثرگذار بهره گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه حضور مسافران و گردشگران در منطقه فرصت مغتنمی است، مطرح کردند: باید از این فرصت برای اثرگذاری مثبت و ارائه‌ی نیازهای معارفی، اندیشه‌ای در عناوین اجتماعی، فرهنگی، سبک زندگی و… متناسب با سن، سلیقه و نیازهای مسافران حداکثر استفاده و تلاش را داشته باشید تا ضمن بهره مندی از مواهب الهی و طبیعت زیبا، محتوای جذاب فرهنگی – دینی لازم نیز نصیبشان شود.

آقای دکتر سید حجت مهدوی سعیدی نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از عملکرد معاونت فرهنگی طی چند ماهه اخیر پرداختند و تاکید کردند: از روز اول حضور در این مسئولیت با مدیران و همکاران فرهنگی عهد بستیم تا کاستی‌ها را برطرف و ضمن استمرار تلاش‌های موجه و مفید گذشته، فعالیت‌های نو و جدید را دستور کار قرار دهیم.