به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) با اشاره به روز جهانی محیط زیست، از وضعیت تالاب بین‌المللی انزلی و عدم توجه سطوح مختلف محیط زیست کشور به این مسئله مهم اظهار تاسف کردند و افزودند: مسئله تالاب انزلی هم یک امر مهم دینی و هم یک وظیفه و تکلیف قانونی و هم دستور مسئولین و مقامات مختلف خصوصاً رئیس جمهور شهید بوده است که متاسفانه آنطور که باید مورد توجه و عمل قرار نگرفته و آسیب‌های فراوانی هم به شهرستان وارد کرده؛ امیدواریم حداقل در این ایام روز جهانی محیط زیست مورد توجه مسئولین قرار بگیرد.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه با بیان اینکه ایام الله‌های ۱۴ و ۱۵ خرداد از مناسبت‌های بسیار مهم است، اظهار کردند: به تعبیر مورخین و کارشناسان خارجی عصر امام خمینی(ره) از چه زمانی شروع شده؟ آیا از زمان پیروزی انقلاب در سال ۵۷ یا نه مبدا دیگری دارد؟ امام خمینی(ره) می‌فرمایند “پانزده خرداد یک نقطه عطفی است در تاریخ کشور ما و یک مصیبتی بود برای ملت ما، لکن مبدأ جنبش بود، پانزده خرداد در عین حالی که مصیبت بود لکن مبارک بود برای ملت که منتهی شد به یک امر بزرگی و آن استقلال کشور و ازادی برای همه مملکت”؛ لذا آنچه امروز از برکات انقلاب اسلامی داریم منشا آن پانزده خرداد است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه انقلاب اسلامی به جهت اینکه ریشه در حماسه عاشورا دارد و یک قیام عاشورایی است و به روحیه عاشورایی متصل است ماندگار است و اگر قرار بود از بین برود خود عاشورا باید از بین میرفت، تاکید کردند: اتصال انقلاب به حادثه عاشورا و قیام کربلا رمز مهم ماندگاری انقلاب اسلامی است که هم ملت ما در این مسیر حرکت کرده‌اند و می‌کنند و هم آثار و برکاتی که داشته این را به ما نشان می‌دهد.

خطیب جمعه بندرانزلی افزودند: این انقلاب بواسطه آثار بسیار گسترده‌ای که در تاریخ، چه در سطح کشور، چه در سطح منطقه و چه در عرصه بین‌الملل از خودش به جای گذاشته توانسته دشمنان اسلام و انقلاب را علیرغم تلاش‌های گسترده‌شان برای خاموش کردن این چراغ در داخل و خارج ناکام بگذارند.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کردند: هدف اصلی دشمنان در طول سال‌های متمادی بعد انقلاب تاکنون این بوده که راه و یاد و خط و اصول و اهداف و آرمان‌های امام(ره) که انقلاب را ایجاد کردند از بین ببرند و لذا فکر می‌کردند بعد از ارتحال امام(ره) این عصر به پایان برسد؛ برخی دولت‌هایی هم در کشور بودند که از پایان انقلاب در کشور حرف می‌زدند اما مقام معظم رهبری به جد آن‌ را نهی کردند و فرمودند این انقلاب زنده و پویا است و ادامه دارد و تمام شدنی نیست.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزودند: این برکات انقلاب اسلامی و راه امام(ره) و ارزش‌هایی که امام(ره) به ارمغان آوردند نه تنها بعد رحلت امام پایان نگرفت بلکه با اقدام شایسته خبرگان ملت در مجلس خبرگان و انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری انقلاب این مسیر با قدرت و قوت بیشتری در مسیر اهداف و آرمان‌های امام(ره) تداوم پیدا کرد.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: امروز جبهه انقلاب و جبهه مقاومت علیرغم همه توطئه‌ها و کارشکنی دشمنان امروزه در دنیا چه جایگاهی دارد؟ امروز اهداف و آرمان‌های انقلاب و امام(ره) تا دانشگاه‌های آمریکا و اروپا اثرگذاری داشته و پیش رفته و صادر شده است.

امام جمعه بندرانزلی مطرح کردند: دشمنان هیچ وقت دست از تلاش برنداشته‌اند و متاسفانه در برخی مقاطع موفق شدند راه امام(ره) را در جامعه یا در بین مسئولین تفکر ارزشی امام(ره) که باید حاکم بر کشور باشد را کمرنگ کنند اما در دولت سیزدهم وقتی رئیس جمهور شهید رای آورد و مردم او را انتخاب کردند، در طول دو سال و ۱۰ ماه این ارزش‌ها و یاد و راه امام(ره) را زنده کرد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه حیات و تداوم و بقاء انقلاب به حفظ ارزش‌های انقلاب بستگی دارد، متذکر شدند: اگر به ارزش‌ها و آرمان‌های امام(ره) پشت کنیم چیزی از انقلاب باقی نمی‌ماند.

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه دولت سیزدهم توانست در عرصه داخلی و بین‌المللی و خدمت‌رسانی و جبهه مقاومت و سایر بخش‌ها به خوبی ارزش‌های امام(ره) و انقلاب را حفظ کند، افزودند: متاسفانه این ضایعه برای کشور پدید آمد و دشمنان فکر می‌کردند با وقوع چنین حادثه‌ای در اداره کشور و ادامه مسیر خللی وارد شود؛ اما به فضل پرودگار متعال و توفیق الهی با مدیریت و تدبیر و سکانداری رهبری معظم انقلاب و حضور باشکوه چند ده میلیونی و قدرشناسی و تجلیل و تشیع مردم از این شهداء و اعلام همبستگی و ایستادگی در راه این شهیدان و آرمان‌های امام(ره) دشمنان ناکام ماندند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه در ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری برخی از رفراندوم و تغییر قانون اساسی حرف‌ می‌زنند و فکر می‌کنند می‌توانند برای خودشان رای جمع کنند، خاطرنشان کردند: تشییع رئیس جمهور شهید و همراهان شهیدش بهترین رفراندوم بود؛ مردم به صحنه آمدند و به این گستردگی حضور و پایداری و استقامتشان پای ارزش‌های جمهوری اسلامی را به تمام دنیا با زبان رسا اعلام کردند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کردند: در این یاس و ناامیدی و استیصال و آبروریزی که در حوادث غزه و فلسطین برای دشمنان پدید آمده و حرکت دانشجویان در آمریکا و اروپا و سراسر دنیا در حمایت از غزه؛ مقام معظم رهبری با اقتدار و قدرت و بسیار حکیمانه یک پیامی را به دانشجویان آمریکایی و اروپایی صادر کردند که در آن با امیدآفرینی فراوان آینده بسیار روشنی را برای این جوانان و همه مردم دنیا ترسیم فرمودند که موجب شکست و سرافکندگی دشمنان شد.

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه نامۀ حکیمانه مقام معظم رهبری به دانشجویان آمریکایی ضربۀ ویران‌گری بر پیکرۀ پوشالی استکبار جهانی وارد کرد، خاطرنشان کردند: در چنین فرصتی که دشمنان فکر می‌کردند نظام اسلامی دچار شکست و انزوا شود رهبر معظم انقلاب چنین پیامی صادر کردند که چنین موجی در دنیا راه به راه می‌اندازد.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه این حرکت عظیمی علیه جنایات صهیونیست‌ها شکل گرفته در سراسر دنیا روز به روز گسترده‌تر می‌شود، افزودند: در رفح جنایتی کردند که صدای برخی‌ها از درون خودشان در آمده اما در عین حال با همه این جنایت‌های وقیحانه‌ای انجام می‌دهند ولی متاسفانه آمریکایی‌های خبیث که با صهیونیست‌های جنایتکار به آخر خط رسیده‌اند می‌گویند هنوز از خط قرمز بایدن عبور نکرده؛ خط قرمز بایدن چیست؟ پس معلوم می‌شود جانی بالفطره‌ای است که جز به آتش کشیدن دنیا و کشتن انسان‌ها خط قرمز دیگری ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کردند: همه مردم و مسئولین توجه داشته باشند تنها راه پیروزی و موفقیت و رسیدن به قله‌ای که مقام معظم رهبری فرمودند جز با ادامه راه امام(ره) و حاکمیت ارزش‌ها و آرمان‌های امام(ره) میسر شدنی نیست.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: در انتخابات پیش رو دستگاه‌های متولی مثل شورای نگهبان توجه داشته باشند کسانی را تائید صلاحیت کنند که در تراز ریاست جمهوری چنین نظام و ملتی باشد و اگر ویژگی‌هایی که باید رئیس جمهور در تراز داشته باشد دقیق بررسی شود خیلی‌ها صلاحیت لازم را ندارند.

امام جمعه بندرانزلی متذکر شدند: مردم به نتیجه بررسی شورای نگهبان اعتماد می‌کنند لذا باید با توجه شرایط کشور و ویژگی‌هایی که در رئیس جمهور شهید و روسای جمهور گذشته همچون شهید رجایی و مقام معظم رهبری داشتیم که کشور را در تلاطم‌ها حفظ کردند و پیش بردند و راه امام(ره) را ادامه دادند و مردم را نسبت به انقلاب امیدوار کردند، باید به چنین شخصیت‌هایی اجازه بدهند که در عرصه انتخابات شرکت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه در این دو روز ثبت نام کاندیداهای ریاست جمهوری برخی ثبت نام کرده‌اند که اصلا در این حد و قواره نیستند، تاکید کردند: مردم هم باید توجه داشته باشند که فریب بعضی از تبلیغات و وعده وعیدها و لفاظی‌ها را نخورند! مردم باید عملکرد و سوابق و تفکرات و دیدگاه‌ها و رفتارهای کاندیداها را بررسی کنند و صرفاً به اظهاراتشان توجه نکنند؛ در این شرایط بسیار حساس و خطیر نمی‌توان سکان کشور را دست کسی داد که بخواهد مجدداً کشور را به قبل دولت سیزدهم برگرداند.