نمایش نوار ابزار

نگذارید یاد و خاطره شهدا واقعه ۲۳ مهر انزلی مورد کم توجهی قرار گیرد

img_3991-1به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته شهرستان با اشاره به وقایع ۲۳ مهر سال ۵۸ در بندرانزلی تصریح کرد : این روز ، روز شهرستان شما است فلذا نگذارید یاد و خاطره این شهدا مورد کم توجهی قرار گیرد.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه دشمن در تلاش است بین مردم و دین فاصله ایجاد کند خاطر نشان کرد: ایجاد فاصله بین مردم با مذهب و مراجع از اهداف اساسی دشمن بوده که مردم ما در تاریخ بارها نشان داده اند که مانع تحقق آن می شوند اما امروزه ما نیز باید هشیار باشیم و نگذاریم این مسیر دشمن ادامه پیدا کند.

حضرت حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین همچنین عنوان کرد: در زمانی که دشمن به دنبال نابود کردن فرهنگ اسلامی است دیگر وظیفه ما تنها نماز خواندن و روزه گرفتن نیست و باید تمام تلاش خود را برای جلوگیری از این تهاجم به کار ببریم.

وی در ادامه سخنان خود با تقدیر از هیات مذهبی و مسئولان شهرستان به منظور برپایی هر چه باشکوه مراسم عزاداری روز عاشورا یادآور شد: این مجالس را ترک نکنید ، عزاداری برای سید الشهدا دو ماه محرم و صفر است و نگذارید دهه دوم کم رنگ شود فلذا هیات های مذهبی در دهه دوم برنامه داشته باشند و همه همت کنند.

امام جمعه بندرانزلی به میزبانی استان گیلان برای سی و نهمین مسابقات قرآنی کشور در زیبا کنار انزلی نیز اشاره کرد و گفت: بحمدالله بندرانزلی در تلاش های و فعالیت های قرآنی زبانزد کشور است و از شهرهای مطرح در این خصوص به شمار می رود و توانسته قاریان برتر کشوری و استانی خوبی تربیت کند لذا این امتیازات منحصر به فرد نشان می دهد که انزلی نیز باید رسم مهمان نوازی را به جای آورده و حضوری چشم گیر در این سری از مسابقات قرآنی داشته باشد.

وی در پایان سخنان خود به جنایت های آل سعود نیز اشاره و تصریح کرد: این رژیم ملعون و خبیث به مراسم ترحیم مردم مظلوم یمن نیز رحم نکرد و در این ماه با به خاک و خون کشیدن آنان نشان داد بویی از اسلام و انسانیت نبرده است.

 
 
دیدگاه ها