به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین درخطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان بندرانزلی با استناد به فرمایش امیرالمومنین(ع) «أُوصِیکُمْ عِبَادَ اللَّهِ بِتَقْوَى اللَّهِ وَ أُحَذِّرُکُمْ أَهْلَ النِّفَاقِ» اظهار کردند: انسان مومن در کنار تقوای الهی باید هوشیار و آگاه باشد؛ لذا یک هشداری که امیرالمومنین(ع) در کنار امر به تقوای الهی می‌دهند پرهیز از خط و جریان نفاق در زندگی است زیرا یکی از آسیب‌زا ترین جریانات، جریان نفاق بوده و در طول انقلاب آسیبهای جبران ناپذیری هم وارد کرده است.

امام جمعه بندرانزلی ضمن تسلیت شهادت امام باقر(ع) و تقارن این ایام با ۵ مرداد سالگرد اقامه نماز جمعه بعد از انقلاب اسلامی، با اشاره به بخشی از تاریخ زندگانی امام باقر(ع) و اقدامات حضرت در مقابله با جریان جدایی دین از سیاست که بعد از رحلت پیغمبر اکرم(ص) در جهان اسلام آغاز و در دوره بنی امیه و بنی العباس به اوج خود رسید و امروزه نیز عده ای دنبال این تفکر هستند که دین از سیاست جداست، افزودند: اقدامات حضرت در سه بخش ـ«ایجاد تشکیلات در بین شیعیان و پیروان امامت(ع)» «آگاهی بخشی عقیدتی و دینی» «بصیرت افزایی سیاسی» بنیانگذاری گردید که با تداوم آن در دوره ائمه بعد از امام باقر(ع) تا به امروز ثمره این اقدامات با پیروزی انقلاب و استقرار نظام اسلامی تا به امروز نمایان و تثبیت گشته است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کردند: نماز جمعه یک نهاد و مجموعه ای است که این سه مطلب را پس از پیروزی انقلاب در جامعه ما در پی گرفته و دنبال کرده است.

خطیب جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه نماز جمعه یک پایگاه قوی برای حفظ انقلاب اسلامی و ارزشهای دینی و نظام اسلامی بوده است، ادامه دادند: در طول این ۴۱ سالی که از انقلاب اسلامی پشت سر گذاشتیم تا به امروز، تریبون‌های نماز جمعه معتبرترین، صادق ترین و دلسوزترین پایگاهی است که در خدمت مردم و نظام اسلامی بوده؛ کلیت و برآیند تریبون‌های نماز جمعه تبیین رهنمودهای امامین انقلاب بوده برای اینکه توصیه‌ها و ارشادات لازم در اختیار جامعه قرار گیرد و عموما هرجایی مردم به این توصیه‌ها توجه و عمل کردند، نتایج خوب و پیشرفت‌هایی حاصل شده و هر جایی هم که توجه نشده چه در انتخاب مسئولین از سوی مردم و چه در عملکرد خود مسئولین، مشکلاتی بوجود آمده است.

ایشان افزودند: در حال حاضر مسئله برجام، مشکلات ناشی از تحریم‌ها، وضعیت نابسامان اقتصادی کشور، گرانی‌های بی منطق افسارگسیخته بی سر و سامان در کشور همه و همه نتیجه ناکارآمدی‌ها و ضعف مدیریت‌هاست، اگر مردم در انتخاب مسئولین کشور و مسئولین در نحوه عملکردشان توجه می‌کردند این مشکلات در این حد بوجود نمی‌آمد؛ امیدواریم هم مردم هم مسئولین به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب جهت رفع مشکلات کشور خصوصا مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم توجه کنند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه دیگر نمیتوان گفت سفره‌های مردم کوچک شده بلکه باید بگوییم سفره‌های مردم در حال جمع شدن است، خاطر نشان کردند: مشکلات اقتصادی واقعا طاقت فرسا شده و متاسفانه مسئولان فقط حرف می‌زنند و نمیبینیم کار موثر و مفیدی انجام شود! رئیس جمهور محترم روزهای گذشته گفتند دستگاه‌های دولتی بیش از بیست درصد حق ندارند گران کنند الان اینهایی که گران کردند ملتی اند؟ کارخانه های خودروسازی قبلا سالی یک بار قیمت‌ها را افزایش می‌دادند الان هر سه ماه یکبار آنهم با افزایش قیمت‌های نجومی در بازار التهاب ایجاد می‌کنند و سایر بخش‌ها مانند ارز و سکه و دلار و… آیا اینها دست مردم است یا دولت دارد سیاستگذاری می‌کند؟

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به اینکه نحوه مدیریت قیمت دلار به اینگونه است که مدتی رها میگذارند تا قیمت بالا برود سپس چند نفر را میگیرند تا قیمت کمی پائین بیاید و در سطحی که خودشان میخواهند قرار می‌دهند و می‌گویند قیمت‌ها را متعادل کردیم، تصریح کردند: مسئولین حتما باید راه علاج موثری پیدا کنند.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطر نشان کردند: با توجه به اینکه پایگاه‌های نماز جمعه در مقابله با فساد و مفسدین، خط نفاق و منافقین و فتنه و فتنه گران در جامعه اثر گذاری بی بدیل داشته و دارد، همواره برای دشمنان واهمه ایجاد می‌کند؛ چون این مجموعه اعم از نمازگزاران و خدمتکاران و تریبون‌های نماز جمعه از ولایت دفاع کرده و می‌کند، مورد دشمنی دشمنان هم بوده لذا ائمه جمعه بزرگواری را به شهادت رساندند، در نماز جمعه‌‌ها بمب گذاری کردند و نماز جمعه را تخریب کرده‌اند و می‌کنند و سعی دارند از با تبلیغات سوء این پایگاه دینی و سیاسی جامعه را از رونق بیاندازند و در عین حال نسبت به ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه حرمت شکنی کنند.

ایشان ادامه دادند: این اقدامات مربوط به یک جریان است و کار یک فرد و دو فرد هم نیست، هدف دشمن امروزه این است که بتواند مردم را در مقابل رهبری قرار دهد و این عمود خیمه نظام اسلامی که ولایت فقیه هست را بشکند و از بین ببرد؛ یک روز با جنگ، یک روز با جریانات نفاق و یک روز با جنگ مسحانه و یک روز با فتنه و فتنه گران همه این جریانات گذشته تا به امروز رسیده؛ امروز در کنار این گرانی‌ها و نابسامانی‌های مدیریتی در کشور میبینیم که منافقین با کمک دشمنان و استکبار جهانی در یک جنگ رسانه‌ای و سایبری در برابر نظام اسلامی صف آرایی کرده اند.

امام جمعه بندرانزلی خاطر نشان کردند: در روزهای گذشته در رابطه با سه نفر از اغتشاش گرانی که به اموال مردم آسیب زده و از اغتشاشگری‌هایشان فیلم گرفته و برای رسانه‌های ضد انقلاب ارسال کرده بودند، یک مرتبه هشتک اعدام نکنید در کشور با همراهی شبکه‌های منافقین و دشمنان راه‌اندازی شد؛ قانونا دفاع از مجرم جرم است و بنابراین حتی سلبریتی‌هایی هم که از این هشتک حمایت کردند مجرم‌اند و نظام اسلامی نباید در برابر آنها کوتاه بیاید.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به مزاحمت برای هواپیمای مسافربری ایرانی در آسمان سوریه توسط جنگنده‌های آمریکایی اشاره و تاکید کردند: صورت مسئله ساده است؛ هواپیمای مسافربری می‌رفته، جنگنده آمریکایی به هر بهانه‌ای مزاحمت ایجاد کرده اما این یک طراحی و نقشه بود! اگر در این حین پدافند سوریه هواپیمای مسافربری ما را زده بود امروز چه غوغایی در کشور علیه سوریه و رابطه اش با ایران به پا میشد! و اگر این هواپیما هدف قرار میگرفت و پدافند سوریه عمل میکرد هیچکس نمیفهمید هدف، هواپیماهای آمریکایی بودند و آنها از صحنه فرار کرده‌اند؛ فیلم‌هایی که از جنگنده مزاحم آمریکایی در فضای مجازی وجود دارد را خود مسافرین منتشر کرده‌اند اگر اینها کشته میشدند چه کسی میفهمید ماجرا چه بوده؟

خطیب جمعه بندرانزلی تاکید کردند: دشمن فعال است و اگر مردم هوشیار نبودند، این تریبون‌‌ها روشنگری نمی‌کردند و رسانه‌های رسمی نظام به تبیین نمی‌پرداختند و به فرموده مقام معظم رهبری حقاق به مردم گفته نمیشد، دشمن خیلی سوء استف