به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، دریادار دوم عبدالوهاب طاهری؛ فرماندهی ناوگان شمال و منطقه چهارم دریایی امام رضا(ع) نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی به همراه فرماندهان و کارکنان این ناوگان به مناسبت هفتم آذر روز نیروی دریایی با حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین دیدار کردند.

امام جمعه بندرانزلی در این دیدار ضمن تبریک روز نیروی دریایی، اظهار کردند: در طول چهل و یک سال انقلاب اسلامی تاکنون، نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران همچون دیگر نیروهای نظامی و انتظامی خوش درخشیده و ماموریت‌های مهم و سرنوشت سازی را با موفقیت در مقاطع مختلف پشت سر گذاشته است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه حقیقتاً نیروهای مسلح در جمهوری اسلامی یک پشتوانه قوی الهی برای نظام اسلامی می‌باشند، خاطر نشان کردند: اینکه اختیار و تشخیص ورود به هر عرصه‌ای با خود ارتش و نیروهای مسلح و نظام اسلامی می‌باشد یک امتیاز است؛ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران می‌توانند با قدرت‌های مطرح دنیا برابری کنند، با این تفاوت که ما برای دفاع از مظلوم تلاش می‌کنیم و آنها تجاوز و جنایت می‌کنند.

ایشان با تاکید بر اینکه یکی از امتیازات ویژه ارتش جمهوری اسلامی ایران این است که تحت امر ولی فقیه می‌باشد، افزودند: خارج از تعارفات و اداعاهای صرف، هیچ کسی در دنیا هم تراز و معادل با ولی فقیه نیست؛ در کجای دنیا نیروهای مسلح‌‌شان فرماندهیِ کلی دارد که یک صدم ویژگی‌های فرماندهی معظم کل قوا را داشته باشد؟ این موضوع مایه افتخار و مباهات ارتش و نیروهای مسلح است.

امام جمعه بندرانزلی با اشاره به اینکه در طول این ۴۱ سال فراز و فرودهای متعددی به همراه تحریم‌ها، محدودیت‌ها و تضییقات داخلی و خارجی داشتیم که هنوز هم ادامه دارد، تصریح کردند: علیرغم همه اینها ارتش و نیروهای مسلح ما متوقف نشده‌اند و با سرعت بالا درحال پیشرفت‌اند و این موضوعی است که دنیا به آن اذعان می‌کند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اظهار داشتند: جدای از تحریم‌های خارجی، محدودیت‌های داخلی مضاعفی هم وجود دارد که بر مشکلات نیروهای مسلح افزوده و آن کاهش بودجه‌ها و اعتبارات از سوی بعضی از دولت‌ها است؛ اما این نیروها متوقف نشده‌اند و با عمل به رهنمودهای مقام معظم رهبری در اوج تحریم‌ها به دستاوردهای جدید و استراتژیک و حساسی دست پیدا کرده‌اند.

ایشان تاکید کردند: به لحاظ مبانی و معارف دینی معتقدیم اگر در اوج تحریم‌ها مسئولان و دولتمردان در بخش‌های اقتصادی و تولیدی و اداره کشور به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری عمل کنند مشکلات کشور حل می‌شود و مصداق عینی آن توانمندی امروز نیروهای مسلح است.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: اگر ارتش و نیروهای مسلح کشور دست دولت‌ها بود الان اوضاعی همچون معیشت مردم داشت! یا مهمات نداشت، یا تفنگ‌هایشان دسته و لوله نداشت مثل زندگی مردم که هر گوشه‌اش یک مشکلی دارد.

ایشان خاطر نشان کردند: راه نجات کشور و صلاح دنیا و آخرت مسئولان در این است که به فرمایشات رهبری عمل کنند و امیدواریم با عمل به این رهنمودها وضع معیشت مردم و کشور اصلاح شود و شرایط مطلوبی پیدا کند.