به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، فرماندار و اعضای محترم شورای تامین شهرستان به مناسبت ۵ مرداد سالروز اقامه نخستین نمازجمعه پس از انقلاب با حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین دیدار کردند.

امام جمعه بندرانزلی در این دیدار ۵ مرداد را متعلق به همۀ مردم و مسئولین دانستند و تاکید کردند: نماز جمعه علاوه بر آثار عبادی، فریضه‌ای است که می‌تواند نقش بسزایی در ادارۀ جامعه ایفا کند؛ تجربه‌هایی که طی این ۴۱ پس از انقلاب بدست آمده، نشان می‌دهد هر جایی که از ظرفیت نماز جمعه برای اطلاع رسانی و خدمت رسانی به مردم استفاده شده به نتایج مهم و موثری دست یافته‌ایم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کردند: پایگاه نماز جمعه در مقاطع مختلف انقلاب اسلامی علیرغم هجمه‌ها و تبلیغات گستردۀ استکبار جهانی و ایادی داخلی‌شان توانسته اثرگذاری خود را حفظ کند و نگذارد دشمن افکار مردم را هدف بگیرد.

ایشان با تاکید بر اینکه حفظ وحدت میان مجموعه‌ها لازمۀ خدمت گذاری موثر به مردم است، تصریح کردند: اتحاد دستگاه‌ها باید حول محور ولایت که اصلی ترین و بهترین محور جامعه اسلامی است حفظ شود و افزایش یابد؛ ظرفیت پایگاه نماز جمعه نیز به عنوان مرکز وحدت و انسجام جامعه می‌تواند در این زمینه کمک بسزایی کند.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه طی دو دهه اخیر نبست به نماز جمعه کم توجهی شده و از ظرفیت و کارایی آن استفاده لازم بعمل نیامده، افزودند: این ظرفیت در اختیار مسئولین و دستگاه‌ها قرار دارد و می‌توانند از آن برای خدمت رسانی و اطلاع رسانی به مردم و ارتباط بیشتر با آنها استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر لزوم حضور و مشارکت دستگاه‌ها در نماز جمعه، اظهار کردند: این مجموعه متعلق به همه است اما متاسفانه خیلی از دستگاه‌های شهرستان در کنار نماز جمعه نیستند؛ در رابطه با حضور در نماز جمعه نیز از مسئولین خصوصا افراد و دستگاه‌های وابسته به انقلاب و اثرگذار انتظار می‌رود هم شرکت و هم مشارکت داشته باشند، در بعضی موارد مردم نیز از این موضوع گله مندند.