به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته شهرستان به استناد به این فرمایش امیرالمومنین(ع) فَإِنَّ الْجِهَادَ بَابٌ مِنْ أَبْوَابِ الْجَنَّهِ فَتَحَهُ اللَّهُ لِخَاصَّهِ أَوْلِیَائِهِ وَ هُوَ لِبَاسُ التَّقْوَى وَ دِرْعُ اللَّهِ الْحَصِینَهُ وَ جُنَّتُهُ الْوَثِیقَهُ، اظهار کردند: حضرت در این بیانشان در نهج البلاغه در باب جهاد در راه خدا که از کارهای بسیار مهم برای انسان های مومن است می‌فرمایند جهاد یکی از درهای بهشت است، این در را خداوند متعال به روی آن دسته از اولیا و دوستانش باز می کند که انسان های خاصی هستند و همه از اینجا نمی‌توانند از این در وارد بهشت شوند، مختص انسان‌های ممتاز، برجسته و انتخاب شده است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) در ادامه این فرمایششان می‌فرمایند جهاد لباس و پوشش تقواست، تصریح کردند: راجع به این بیان حضرت دو معنا شاید به ذهن برسد، یک اینکه جهاد با همه عظمت و فضیلت و ثوابی که دارد برای حفظ تقوا در جامعه است؛ تقوا چیست؟ تقوا یعنی رعایت حدود الهی؛ آنجایی که باید باشی باشی، آنچایی که نباید باشی نباشی، نباید زندگی انسان با ظلم و فساد همراه باشد بلکه باید در مسیر مبارزه با فساد، فحشا، ظلم و تباهی‌ها باشد؛ جامعه خموده زیر بار فساد و فحشا و ظلم میرود، ولذا جهاد آن چیزی است که تقوا را در انسان و جامعه حفظ می‌کند.

خطیب جمعه بندرانزلی افزودند: یک معنای دیگر یعنی جهاد جوهره‌اش تقواست؛ انسان‌های با تقوا اهل جهاد هستند و انسان‌های بی تقوا اهل جهاد نیستند درحالیکه مسلمان هم هستند و در ظاهر نماز می‌خوانند روزه میگرند!

امام جمعه بندرانزلی تاکید کردند: لذا مسئله تقوا در زندگی انسان بسیار مهم است، چه انسان جهاد کند در جامعه خودش و جامعه بشری تقوا گسترش پیدا کند چه جامعه اهل تقوا باشد و تقوا انسان‌ها را به جهاد بکشاند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اظهار کردند: امروز به فضل پروردگار متعال هم در بین نیروهای مردمی و هم در مجموعه نیروهای مسلح خصوصاً مجموعه‌های جهادی این مجاهدت و تلاش و حضور را که مبتنی بر تقواست به عینه می‌بینیم؛ لذا مقام معظم رهبری در رابطه با نیروهای مسلح در سخنرانی اخیر در دانشگاه افسری فرمودند نیروهای مسلح دژ امنیت و عزت و هویت ملی هستند.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: نیروهای مسلح ما با مجاهدت و دلاوری و شجاعت در دورۀ دفاع مقدس، در مبارزه با داعش و فتنه‌های مختلفی که دشمنان در طول سالهای گذشته در کشور ما پدید آوردند امتحان دشواری دادند و سرافراز بیرون آمدند.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: اهتمام فرماندهی معظم کل قوا چه در زمان امام راحل چه مقام معظم رهبری نسبت به نیروهای مسلح در ارتش، سپاه و نیروی انتظامی تربیت انسان‌های عالم، توانمند، متخصص، شجاع، دانش پژوه، آگاه و بصیر تا اعلاء درجه بوده است که الحمدلله مراکز آموزشی نیروهای مسلح ما این ویژگی ها را دارند و عزیزانی که امروز در بخش‌های مختلف نیروهای مسلح ما خدمت می‌کنند دست پرورده‌‌های همین مراکز آموزشی و دانشگاه افسری ما هستند؛ نیروی انسانی بسیار مهم است و حرف اول را در همۀ میدان‌های مبارزه و جهاد می‌زند، تجهیزات مرحله دوم است الحمدلله در آن بخش هم وزارت دفاع و مجموعه نیروهای مسلح این توانمندی‌ها پدید آمده است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین متذکر شدند: این روحیه جهادی و ویژگی مجاهدانه در نیروهای مسلح ما نشانه بهره‌مندی تقوا و گسترش تقوا در جامعه اسلامی است .

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه در هفته‌ای که گذشت زلزله عظیمی در لانه صهیونیست‌ها و حامیان جنایتکارشان اتفاق افتاده، خاطرنشان کردند: طوفان الاقصی آغازی برای سرعت بخشیدن به زوال رژیم صهیونیستی است و این زوال را در هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌های اخیر دیده‌اید.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: همانطور که مقام معظم رهبری هم فرمودند طوفان الاقصی هیمنه پوشالی و دروغین رژیم صهیونیستی که دستمایه ایجاد رعب توسط آن‌ها در کشورهای دیگر بود را شکست و به تعبیر فرماندهی معظم کل قوا این شکست ترمیم ناپذیر است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تصریح کردند: ابزار و سلاح عمده صهیونیست‌ها و استکبار جهانی در تحت سلطه آوردن کشورهای دیگر و تلاش‌هایی که برای عادی سازی روابط با برخی کشورها و حکام خام آن‌ها می‌کردند عبارت بود از همین هیمنه پوشالی که میگفت ما ارتش برتریم، ما دستگاه‌ اطلاعاتی بسیار قوی داریم و جاسوس‌های متعدد و آن‌ها را مرعوب می‌کردند که طوفان الاقصی این ابهت پوشالی را شکست.

خطیب جمعه بندرانزلی تصریح کردند: این ابهت پوشالی به دست چه کسی شکسته شد؟ به دست یک ارتش مستقل و منسجم کشورهای دیگر؟ نه، این ابهت پوشالی به دست جوانان فلسطینی شکسته شد!

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه رژیم غاصب صهیونیستی نماد شرارت، خباثت، کشتار، کودک کشی، نسل کشی، بی رحمی، قساوت، پلیدی و جنایت‌های فراوان در طول تاریخ حیات ننگینش تا به امروز هست، افزودند: دولت غاصبی که به هیچ تعهدی در عرصه بین الملل پایبند نیست حتی توافق‌ها و قراردادهایی که خودش با کشورهای مختلف بسته است، یک دولت یاغی و گردنکش که مجموعه‌ای از ظلم و جنایت و تباهی و هرچه بدی در عالم هست در آن وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین به فرار ساکنان سرزمین‌های اشغالی پس از آغاز طوفان الاقصی اشاره و تاکید کردند: اگر کسی اهل یک کشوری باشد و ریشه و خانواده داشته باشد، ملت ما دورۀ دفاع مقدس در تاریخ ثبت کردند که در برابر هجمۀ سنگین و همه جانبه صدام عفلقی و جنگ جهانی که علیه ما شد مردم خرمشهر تا آخرین قطرۀ خونشان مقاومت کردند، کسی پا به فرار نگذاشت! این ثابت می‌کند رژیم صهیونیستی کشوری بی‌ریشه و بی‌هویت است و نشانۀ آن است که هم خودشان می‌دانند چه جنایت‌هایی کرده‌اند و اصلا اهل این کشور نیستند یک عده غاصب از کشورهای مختلف آمده‌اند.

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه این شکست غیرقابل ترمیم در همه ابعاد است و آن هیمنه را شکسته و از بین برده، افزودند: این برنامه‌ریزی بسیار دقیق و هوشمندانه و ضربان سنگین و مفتضحانه‌ای که به صهیونیست‌ها وارد شده توسط جوانان فلسطیلی در محدوده بسیار کوچکی در غزه که محصورند می‌دانید که یک زندان بزرگ است انجام شده، تمام ورود و خروج‌ها به غزه تحت کنترل صهیونیست‌هاست و پس از طوفان الاقصی دیدید آب و برق و ورود مواد غذایی و مایحتاج مردم را قطع کردند! اینکه چگونه این تجهیزات را ساختند و چگونه به این توانمندی‌ها دست پیدا کرده‌اند نکته بسیار مهمی است! خفت چنین شکستی از چنین مردمی خیلی بیشتر از این است که یک کشوری به آن‌ها حمله نظامی می‌کرد و شکست میخوردند! لذا برای اینکه از این خفت‌شان تاحدودی کم کنند می‌گویند فرافکنی می‌کنند که ایران پشت این جریان بوده علیرغم اینکه که خود آمریکایی‌ها صراحتاً اعلام کردند هیچ نشانه‌ای از اینکه ایرانی ها پشت این حمله بودند وجود ندارد اما در عین‌حال برای سرپوش گذاشتن روی این خفت بزرگ آن را به کشور قدرتمندی همچون ایران نسبت می‌دهند.

امام جمعه بندرانزلی تصریح کردند: مقام معظم رهبری صراحتاً اعلام کردند به این عملیات هوشمندانه و شجاعانۀ جوانان فلسطینی افتخار می‌کنیم و دست و بازوی آن‌ها را می‌بوسیم اما ما در این جریان کمکی به آن ها نکردیم کار خودشان بود؛ بلایی که به سر رژیم صهیونیستی آمده دستاورد و محصول فکر و اندیشه جوانان فلسطینی بوده، اگر ایران وارد این قضیه میشد الان رژیم صهیونیستی وجود نداشت و نماز جمعه را در قدس می‌خواندیم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کردند: برای خلاص شدن از این افتضاحی که برایشان پیش آمده رویه همیشگی خودشان یعنی کشتار مردم و نسل کشی را انجام می‌دهند، افراد بیگناه و بی‌دفاع را به شهادت می‌رسانند و خانه‌هایشان را ویران می‌کنند، ۷۱ خانواده در غزه کامل به شهادت رسیدند! نسل کشی از این واضح‌تر؟! آن‌هم با سلاح‌های اهدایی آمریکایی‌های جنایتکار که به همراه انگلیسی‌ها در هر جنایتی دست دارند و آن‌ها هم ان‌شاءالله به عقوبت خواهند رسید.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: این کشتار وحشیانه برای ایجاد رعب و وحشت است که اگر به اسرائیل حمله شد می‌آییم اینگونه تلافی می‌کنیم درحالیکه مقام معظم رهبری فرمودند این کارشان بلای بزرگتری به سرشان خواهد آورد، خون این بیگناهان عزیز و مظلوم سرعت این زوال و شکست را برای صهیونیست‌ها بیشتر خواهد کرد.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه امروز مقابله نیروهای مقاومت با رژیم غاصب صهیونیستی یک مقطع بسیار حساس است، خاطرنشان کردند: نیروهای مقاومت الحمدلله برنامه ریزی کرده‌اند و مراحلی دارد و تداوم دارد و اینطور نیست که رژیم صهیونیستی فکر کند آب و برق را قطع کند و بمباران کند و خانه‌ها را ویران کند عملیات تمام می‌شود یا عده‌ای امروز در نشست شورای امنیت بنشینند و هر دو طرف را دعوت به خویشتن‌داری کنند همه چیز تمام می‌شود! اینطور نیست؛ همۀ ملت‌ها و دولت‌ها باید برای حمایت از این حرکت بزرگ جوانان فلسطینی به میدان بیایند همانطور که برخی کشورها به میدان آمدند همچون قطر که گفت اگر صهیونیست‌ها به کشتار مردم ادامه بدهند گازمان را قطع می‌کنیم، نماینده کویت در سازمان ملل مفتضحانه نمایندگان رژیم صهیونیستی را از جلسه بیرون کرد و مورد تشویق حاضرین قرار گرفت و یمن که اعلام کرد اگر آمریکا ورود به این جنگ کند تل‌آویو را با موشک مورد هدف قرار می‌دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین متذکر شدند: در این حمایت‌‌ها باید به بعضی همسایگان کم‌فهم و خرفتمان که به تعبیر مقام معظم رهبری روی اسب بازنده شرط بسته‌اند و فکر می‌کنند اگر صهیونیست‌ها را بیاورند کنار گوش ما برای ‌آن‌ها نقطۀ قوت است باید بفهمانیم که امروز رژیم صهیونیستی برای بقای خودش مذبوهانه دست و پا می‌زند چه رسد که شما را اینجا در کنار مرزهای ایران قوی و مقتدر حفظ کند!

خطیب جمعه بندرانزلی افزودند: در چنین حوادثی عموماً مجامع بین المللی هیچ خاصیتی برای جلوگیری از ظلم و کشتار مردم ندارند حتی مجموعه‌های اسلامی هم خیلی با انگیزه نیستند! البته امیدواریم در این جریان برخلاف حوادث گذشته همراه شوند و با جدیت ورود کنند؛ لذا میطلبد اولاً در ساختار مجامع بین المللی تجدید ساختار شود! این چه مجامع بین المللی هستند که هیچگاه از حق مردم و کشورهای تحت ستم و ظلم دفاع نمی‌کنند؟! نه در حقوق بشر نه در سازمان ملل نه در شورای امنیت! امروزه دنیا دیگر توان و تحمل چنین مجموعه‌های پوشالی و نمادین بین‌المللی را ندارد و باید حتماً ساختارهایی در این جهت تشکیل شود که بتواند از ملت‌ها و مظلومین دفاع کند چه به صورت اتحادیه نظامی کشورهای اسلامی و غیروابسته به استکبا جهانی چه مجموعه‌های دیگری که باید فعال شود.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه ملت انقلابی ما همیشه یار مظلوم و دشمن ظالم بوده‌اند، تصریح کردند: جریان‌های وابسته به فتنه  در رسانه‌ها و روزنامه‌هایشان با اظهاراتشان برای صهیونیست‌ها مظلوم نمایی می‌کنند و بعضی‌ها با وقاحت حتی از صهیونیست‌ها حمایت می‌کنند که باید هم دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و قضائی ما با آن‌ها برخورد و رسیدگی کند و هم مردم ما باید پاسخ این‌ها را با شیوه‌های مناسب بدهند تا اینگونه در کشور امام زمان(عج) و اهل بیت(ع) یاوه‌گویی نکنند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با اشاره به اینکه برخی در روند اقتصادی کشور اخلال ایجاد می‌کنند و چه بسا دشمنان دست به حماقت‌هایی بزنند و کارهای ضد امنیتی انجام بدهند، متذکر شدند: دشمن باید بداند که ملت ما از استکبارستیزی، پشتیبانی از مقاومت و فلسطین و مقابله و مبارزه و شعار علوی نابودی صهیونیست‌ها هرگز عقب نشینی نخواهد کرد.

خطیب جمعه بندرانزلی در پایان خاطرنشان کردند: شهدای عزیز این قدرت را برای کشور عزیزمان ایران اسلامی پدید آوردند و امروز نابودی اسرائیل که خواست شهید حاج قاسم سلیمانی که این توان را برای نیروهای مقاومت ایجاد کرد و شهید عزیزمان تهرانی مقدم که صنعت موشکی را در این کشور پایه‌گذاری کرد و بعد از شهادتش وصیت کرد که روی سنگ قبرم بنویسید اینجا سنگ قبر کسی است که می‌خواست اسرائیل را نابود کند دارد نتیجه می‌دهد.