به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعه بندرانزلی در جشن خیابانی بزرگ عید غدیر در شهرستان صومعه‌سرا ضمن تبریک این عید سعید، اظهار داشتند: عید غدیر از مهم‌ترین مناسبت‌های تاریخ اسلام و حتی بشریت است.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه در غدیر درس‌ها و عبرت‌های فراوانی نهفته است، ادامه دادند: غدیر را خداوند متعال چراغ راه هدایت و فلاح و رستگاری انسان‌ها در طول تاریخ معین فرموده است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه مسئله امامت و ولایت برای سعادتمندی دنیا و آخرت انسان‌ها سرنوشت‌ساز است، خاطرنشان کردند: امام و ولی الهی کسی است که راه زیستن و به خدا رسیدن و رشد و تکامل انسان‌ها را در برابر آن‌ها قرار می‌دهد.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه راه انسان‌های مومن راه تمسک به دین و ولایت و حرکت در مسیر مبارزه با طاغوت است، عنوان کردند: در نظام اسلامی مفتخریم که تحت رهبری‌های داهیانه امامین انقلاب در مسیر متعالی اسلام ناب محمدی(ص) که سراسر جهاد و مبارزه است حرکت می‌کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزودند: امروز بعد از گذشت ۴۵ سال از انقلاب اسلامی علیرغم همه توطئه‌ها و تحریم‌ها و شرارت‌هایی که معاندین انجام داده‌اند این نظام به پشتوانه مردم هوشیار و بصیر و انقلابی و ولایتمدار همچنان در مسیر امامت و ولایت در حرکت است.

امام جمعه بندرانزلی متذکر شدند: ۴۵ سال است ملت ایران در مسیر امامت و ولایت شهید می‌دهد و حالا برای طی این طریق مصمم‌تر از همیشه است و خود را برای یک امتحان بسیار حساس و بزرگ آماده می‌کند؛ انتخابی که در شرایط فعلی بسیار سرنوشت‌ساز خواهد بود.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه باید یک رئیس جمهوری انتخاب شود که بتواند راه انقلاب و امامین و شهدای برجسته انقلاب را ادامه بدهد، خاطرنشان کردند: مناظرات انتخاباتی و برنامه‌های مختلف کاندیداها بسیار قابل تامل است و مردم باید در شناخت فرد اصلح و در تقابل جبهه حق و نفاق و دلداده استکبار هوشیار باشند و به میدان بیایند.

امام جمعه بندرانزلی با بیان اینکه امیرالمومنین(ع) می‌فرمایند انسان بصیر کسی است که می‌شنود و می‌اندیشد، افزودند: امروز همه ما سخن نامزدهای انتخاباتی و برنامه‌ها و شعارهایشان را می‌شنویم اگرچه به صورت واضح جریان انقلاب نمایان است اما باز هوشیاری و آگاهی بیشتر مردم را می‌طلبد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کردند: امروز می‌شنویم شعار می‌دهند برای مبارزه با فساد شعار می‌دهند برای حقوق زن، شعار می‌دهند برای حقوق اقلیت‌های مذهبی و دینی، شعار می‌دهند برای جوانان، شعار می‌دهند برای معیشت مردم؛ اما کدامیک صادق هستند؟

امام جمعه بندرانزلی تصریح کردند: دولت عبرت را پشت‌سر گذاشتیم و دولت شهید رئیسی آن ویرانه را تحویل گرفت و برای اصلاح آن تلاش کرد اما دم نزد! در آن دولت عبرت فساد چگونه بود؟ برادر آن رئیس جمهور، برادر آن معاون اول، برادر آن معاون وزیر امور خارجه، دختر آت وزیر و دیگران فسادهایشان چگونه بود؟ کسی فراموش کرده؟ اینکه امروز با وقاحت تمام می‌گویند هیهات من الچای دبش! اتفاقاً چای دبش نقطه قوت دولت سیزدهم بود نه نقطه ضعف دولت سیزدهم! فساد همیشه هست امکان دارد در هر جایی ظهور و بروز پیدا کند، در دولت امیرالمومنین(ع) هم برخی دست به فساد می‌زدند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزودند: مقام معظم رهبری فرمودند وجود فساد امکان‌پذیر است اما مهم این است انسان فساد را بشناسد و با آن برخورد کند، دولت شهید رئیسی وقتی مطلع از فساد شد سریعاً مقابله و برخورد کردند حتی وزیر جهاد را عزل کردند این نقطه قوت است، هیهات ندارد، افتخار دارد!

امام جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: دم از حقوق زن میزندند و خودشان را مدافع حقوق زنان جامعه ما معرفی می‌کنند اما یادشان رفته خودشان چگونه با زنان رفتار می‌کردند! یادشان رفته کسی که در این جریان مسئولیت داشت و وزیر بود و خودش را فرهیخته می‌دانست وقتی خانم دومش را به ضرب گلوله کشت هیچکدام از مدافعین حقوق زنِ امروز لب به سخن باز نکردند بلکه سعی کردند با پول خانواده مقتول را تطمیع کنند و از قصاص فرار کنند! این است حقوق زن که شعارش را می‌دهند؟!

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزودند: امروز در شهرهای مرزی ما که اهل سنت آنجا سکونت دارند دم از حقوق اقلیت‌ها می‌زنند! شما هشت سال دولت دستتان بود با همه امکانات چرا حق این‌ها را ادا نکردید که امروز شعارش را می‌دهید! دم از حقوق مردم مرزنشین می‌زنند که کوله‌بری نباید باشد اما اطلاع ندارند شهید رئیسی کوله‌بری را از بین برد و بازارچه‌های مرزی را ایجاد کرد! این شعارهای شما امروز آنجا خریدار ندارد!

امام جمعه بندرانزلی تصریح کردند: مقام معظم رهبری فرمودند دولت یازدهم و دوازدهم دولت عبرت است، ویژگی شهید رئیسی که دولت سیزدهم را تشکیل داد در این دو سال و ده ماهی که ریاست جمهوری کرد نقطه قوتش عبرت گرفتن از دولت گذشته بود، راهی که آن‌ها رفتند را نرفت و معطل برجام نشد، برجام خسارت محضی که امروز برخی در تبلیغات انتخاباتی‌شان به آن می‌بالند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین خاطرنشان کردند: این‌هایی که مدعی راستگویی هستند از ابتدا در برجام به مردم دروغ گفتند و امروز هم همان دروغ‌ها را مجدداً تکرار می‌کنند اما شهید رئیسی عبرت گرفت و در مسیر ریل‌گذاری شده دشمنان حرکت نکرد، در مسیر پیشرفت کشور و استیفای حقوق ملت و بی‌اثر کردن تحریم‌ها تلاش کرد اما برخی در تبلیغات خود دستاوردهای بسیار مهم دولت انقلابی و مکتبی و مردمی سیزدهم را کتمان می‌کنند.

امام جمعه بندرانزلی تاکید کردند: ما باید بتوانیم در پرتو نور غدیر و ولایت و رهنمودهای امیرالمومنین(ع) و امامین انقلاب کسی را به عنوان رئیس جمهور انتخاب کنیم که برجسته‌تر از دیگران، صادق با ملت، متدین و باتقوا، ساده‌زیست و مردمی، دارای فکر و اندیشه برای پیشرفت کشور در عرصه‌های مختلف فرهنگ و اقتصاد و سیاست و بین‌الملل و… باشد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین متذکر شدند: نمی‌شود اداره جامعه را در یک منصبی مثل ریاست جمهوری به نظر کارشناسانمان که بعدا خواهیم دید چه هست موکول کرد! رئیس جمهور از همین ابتدای حضور در رقابت‌های انتخاباتی باید بداند که اگر انتخاب شد چه می‌خواهد بکند! باید برنامه داشته باشد، برنامه‌ هم باید در مسیر انقلاب و پیشبرد اهداف‌ و آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب باشد، باید در مسیر اعتلای کلمه‌الله در عرصه منطقه و بین‌الملل باشد.

امام جمعه بندرانزلی تاکید کردند: امروز باید رئیس جمهوری انتخاب شود که در خط مبارزه با استکبار مدافع جبهه مقاومت باشد؛ رئیس جمهوری که بداند در اوج ذلت آمریکا‌یی‌ها و صهیونیست‌های جنایتکار هستیم و به پیروزی کامل جبهه مقاومت خصوصاً مردم مظلوم غزه نزدیکم و باید این مسیر تداوم پیدا کند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با بیان اینکه آسیب‌های اقتصادی محصول دولت عبرت و دولت‌های دیگر است، افزودند: باید رئیس جمهوری انتخاب شود که مسیر تامین اقتصاد و معیشت مردم و کرامت انسانی در جامعه را تداوم بخشد.