به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، به مناسبت ولادت حضرت معصومه(س) و آغاز دهه کرامت، در نشستی از معلمان فعال عرصۀ آموزش و ترویج نماز توسط امام جمعه بندرانزلی در دفتر ایشان تقدیر شد.

بنابراین گزارش؛ امام جمعه بندرانزلی در این نشست ضمن تبریک ایام، اظهار کردند: قرار گرفتن انسان‌ها در مدار کرامت که خداوند متعال به عنوان هدف اصلی زندگی انسان مقرر فرموده است، یکی از درس‌هایی است باید از سیره معصومین(ع) و معارف دینی گرفت.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین با تاکید بر اینکه خداوند متعال در قرآن کریم انسان را به عنوان برترین مخلوقات، که مورد کرامت قرار گرفته معرفی می‌فرماید، تصریح کردند: این تکریم الهی، باید توسط خود انسان نیز پاسداشته شود، در غیر اینصورت قطعا انسان به هلاکت می‌رسد.

ایشان تاکید کردند: اگر انسان کرامت خود را حفظ کند می‌تواند ارزشی حقیقی برای جامعه ایجاد کند؛ جامعه متشکل از انسان است و اگر انسان کرامت را برای خودش رعایت نکند جامعه هم بی‌کرامت می شود؛ در ایام بیماری کرونا در آن شرایط سخت و بحرانی در عین حالی که خیلی از کسب و کارها دچار مشکل شده بود در جامعۀ ما دیدیم که مردم به یگدیگر کمک کردند اما در کشورها و دولت‌های دیگر از یکدیگر دزدیدند.

امام جمعه بندرانزلی با اظهار اینکه مجموعه‌ی آموزش و پرورش خصوصا در دوره های پایین تر باید این کرامت را به دانش آموزان تعلیم دهد و در وجود آنها نهادینه کند، عنوان کردند: کار و تلاش شما زمانی نتیجه بخش است که بچه‌ها به این حقایق دست پیدا کنند و با آنها آشنا شوند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین تاکید کردند: هدف اصلی این است که انسان پرورش دهیم و پرورش دادن انسان‌ها از راه همین تبین مفاهیم و معارف دینی و آگاه‌سازی افراد خصوصا جوان‌ها و نوجوان‌ها به اینکه در مسیر خدا و طاعت خدا قدم بردارند مسیر می‌گردد؛ لذا بازداشتن انسان از گرایش به گناه، معصیت، غفلت و بی‌توجهی به مسئولیت‌ها از وظایف انسانی و اسلامی است که باید در جامعه تقویت شود.