نمایش نوار ابزار

🔸 امام جمعه بندرانزلی:

وظیفه هر مومن انقلابی است که از فراموش شدن خاطرات تلخ فتنه جلوگیری کند / بازگشت فتنه گران به جامعه با همان تفکرات از محالات است

photo_2016-12-23_15-10-03به گزارش روابط عمومی دفتر امام جمعه بندرانزلی ، حضرت حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین در نماز عبادی سیاسی جمعه شهرستان با اشاره به فرارسیدن ایام ولادت حضرت مسیح خاطر نشان کرد: از مسیحیان می خواهم علیه استکبار به پا خواسته و قیام کنند ، نمی شود گفت که ما پیرو خداوند مسیح هستیم اما برهمه چیز چشم می بندیم.

 
وی همچنین به سالروز تشکیل سپاه هوایی نیز اشاره و تصریح کرد: فراموش نمی شود که دراوایل انقلاب هواپیما ربایی هایی درکشور داشتیم و از این راه دنیا هم برای مقابله با انقلاب اسلامی و هم برای ناامن جلوه دادن کشو ما استفاده می کردند؛ اما به فصل پروردگار از زمانی که این مجموعه توانمند حفاظت از پرواز ایجاد شد دستگاه های امنیتی دنیا از این مجموعه به عنوان گارد آهنینی نام می برند هرچند که برای دریافت این عنوان شهدای بسیاری را نثار کرده ایم.

 
خطیب جمعه انزلی با بیان اینکه هفتم دی ماه سالروز تشکیل نهصت سوادآموزی است، تصریح کرد: سواد آموزی از دستورات موکد اسلام است ، بعد از پیروزی انقلاب بی سوادی در کشور ما آمار بسیار بالایی داشت لذا امام نهضت سواد اموزی راه راه اندازی کردند و خدمات بسیار شایسته ای نیز در این خصوص انجام شد.

 
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین متذکر شد: متاسفانه برخی از افراد جامعه هنوز بی سواد هستند و این آمار درمورد کسانی است که از سوادآموزی محروم مانده اند لذا امیدواریم با کمک مردم و مسئولان اموزش و پرورش این مشکلات رفع شود.

 
تاسیس شهرک دریای بندرانزلی به نیروهای داخلی سپرده شد
وی در بخشی دیگر از سخنان با اشاره به سخنان خود در هفته گذشته دررابطه با تاسیس شهر دریایی در بندرانزلی، تاکید کرد: مدیرکل بنادر با برگزاری جلسه ای و همچنین تماس تلفنی به بنده اطلاع دادند که شرکت سرمایه گذار خارجی رد شده و کار را به شرکت تماما ایرانی سپرده ایم تا از نیروهای پرتلاش داخلی برای رسیدن به اهداف خود استفاده نماییم.

 
امام جمعه انزلی افزود : بنا بر اظهارات ارائه شده این پروژه با سرمایه گذاری مبلغ ۷۰۰ میلیارد ریال و ایجاد ۸۰ پست اسکه ، ساخت رستورانهای و سرگرمی های دریایی و همچنین اشتغال ۲۰۰ نفر مستقیم و ۵۰۰ نفر غیر مستقیم انجام خواهد شد.

 

وظیفه هر مومن انقلابی است که از فراموش شدن خاطرات تلخ فتنه جلوگیری کند

 

حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین در ادامه گفت: فتنه ۸۸ از برنامه های دقیق و توطئه برنامه ریزی شده دشمنان بود که این توطئه با بصیرت و استقامت مردم و رهبری خالصانه و داهیانه مقام معطم رهبری و رافتی که به خرج دادند برچیده شد.

 
وی افزود: عده ای با ساده لوحی و کم تجربگی به دنبال این هستند که خاطره تلخ فتنه و خاطره شیرین ۹دی دربین مردم ما به فراموشی بسپارند و از بین برود و راه های مختلفی نیز به کار میگیرند اما وظیفه هر مومن انقلابی است که از فراموش شدن خاطرات تلخ فتنه جلوگیری نماید.

 

امام جمعه انزلی ادامه داد: کسانی که از فتنه گران حمایت کرده و می خواهند فراموش شود مگر فراموش کردند که این فتنه چه بلایی برسر این نظام و انقلاب و کشور آوررد؟ فجایع فتنه مانند سوزاندن قران، شعار علیه نظام و اصل ولایت فقیه، اتهام های دروغ به نظام اسلامی ، غارت بیت المال و تخریب اموال شخصی مردم موارد کوچکی نیست.

 

بازگشت فتنه گران به جامعه با همان تفکرات از محالات است
حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین به خطبه تاریخی رهبر معظم انقلاب در روزهای پایانی خرداد ۸۸ نیز اشاره و یاد آور شد: توسل رهبری به امام زمان (عج) در آن زمان نشان از غربت ایشان بود که خواص ما نیز در آن اوضاع یا سکوت کرده و یا متحیر از اتفاقات بودند.

 
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه فتنه گران هنوز ابراز پشیمانی نکرده اند و امید دارند که با همین تفکرات به دامن جامعه برگردند که این از محالات است.

 
خطیب جمعه انزلی در پایان در خصوص برپایی مراسم روز بصیرت گفت:به نطر می رسد برخی از دستگاه ها برای کمرنگ کردن این روز تلاش می کنند و عزمی راسخ دارند اما بدانند درنظام اسلامی هرکسی که مسولیتی بر عهده دارد باید در پررنگ برگزار کردن این روز تلاش کنند.

 
 
دیدگاه ها