به گزارش www.SeyedShamsoddin.ir، حجت الاسلام والمسلمین سید عبدالجواد شمس الدین؛ امام جمعه بندرانزلی در خطبه‌های نماز عبادی – سیاسی جمعه این هفته شهرستان ضمن تسلیت شهادت رییس جمهور خدوم و مجاهد و یاران همراه ایشان، اظهار داشتند: روزهای بسیار تاسف‌بار و تالم‌برانگیزی را سپری می‌کنیم، از اول انقلاب تاکنون از این حوادث کم و بیش داشتیم و امروز نیز ان‌شاءالله با تدبیر مقام معظم رهبری از این روزها عبور می‌کنیم.

امام جمعه بندرانزلی در ادامه با بیان اینکه شهید حجت الاسلام والمسلمین دکتر رئیسی از شاگردان امام(ره) و شهید بهشتی بودند، افزودند: با نگاه به سوابق این شخصیت انقلابی، مجاهد و خستگی ناپذیر در دوره تحصیلات در حوزه و جبهه و تولیت آستان قدس و سمت‌های مختلفی که در دستگاه قضایی داشتند تا به امروز که به سمت رئیس جمهور به شهادت رسیدند می‌بینیم که اقدامات و خدمات فراوانی انجام داده‌اند، شهید دکتر رئیسی شخصیت بسیار توانمندی بودند و بعد از شهادت ایشان خیلی‌ها تازه فهمیدند که چه شخصیت توانمندی را از دست دادند.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین افزودند: این شاگرد امام(ره) و مقام معظم رهبری یکی از مهمترین کارهایی که در دوره ریاست جمهوری خصوصاً در این دو سال و ده ماه به آن عمل کرد و نشان داد، تحقق همین شعار ما می‌توانیم امام(ره) بود.

خطیب جمعه بندرانزلی با بیان اینکه شعار ما می‌توانیم در طول این سال‌ها در برهه‌ها و بخش‌های مختلف مورد توجه و عمل بوده و هست و موفقیت‌هایی هم داشته، خاطرنشان کردند: دلیل اصلی موفقیت‌های ما در عرصه‌های صنعت، علم و فناوری، امور دفاعی، موشکی و هوافضا و سایر بخش‌ها همین اتکا و عمل به ما می‌توانیم بود.

امام جمعه بندرانزلی با تاکید بر اینکه شهید رییسی در طول مدیریتش خصوصاً در دوره ریاست جمهوری ما می‌توانیم امام(ره) را در راستای اجرای حکومت علوی پیاده کرد، تصریح کردند: بعد از دوران ریاست جمهوری شهید رجایی و رهبر معظم انقلاب دوره‌های مختلف و ریاست جمهوری‌ها و مجالس و دستگاه‌های قضائی آمده‌اند و رفته‌اند اما اینگونه که شهید رئیسی الگویی از حکومت علوی اجرا کرد و به دیگران نشان داد هیچکسی نتوانست انجام بدهد.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین ادامه دادند: تمام فعالیت‌های شهید رئیسی در بخش‌های مردمی بودن، محرومیت‌زادیی، قطع وابستگی به خارج، در برابر دشمنان ایستادن، دفاع از مظلومین و اسلام و انقلاب در همه عرصه‌ها همه فرع حکومت علوی است؛ یعنی مصداق حکومت علوی این است که اگر می‌خواهید نظامتان ولایی و علوی باشد مدیریت جامعه اسلامی باید چنین مدیریتی باشد.

خطیب جمعه بندرانزلی بیان کردند: گاهی اوقات می‌گوییم نمی‌شود مثل امیرالمومنین(ع) بشویم یا مثل پیامبر اکرم(ص) جامعه را مدیریت کنیم اما شهید رئیسی نشان داد که می‌شود؛ می‌شود زاهد و باتقوا بود، می‌شود پشت میز ننشست، می‌شود با دشمنان با سرسختی و ایستادگی اما با ملت با ترحم و رافت حرف زد.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: در یک برهه‌ای از مدیریت کشور بعضی از رئیس جمهورها آمدند و نوع زندگی و رفتارشان تجملاتی بود، همان زمان بارها مقام معظم رهبری به آن‌ها تذکر دادند، اما بهانه گرفتند که اگر تجملات نداشته باشیم، نظام اسلامی در برابر فلان پادشاه و رئیس جمهور سرافکنده می‌شویم! شهید رئیسی نشان داد می‌شود از تجملات دوری کرد اما با دنیا با عزتمندانه حرف زد و عظمت برای نظام اسلامی آفرید.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین اضافه کردند: خیلی خودساختگی و گذشت و سلامت نفس و تقوا می‌خواهد که وقتی کسی به این منصب می‌رسد و همه امکانات در اختیارش هست مشی صحیح ولایی و انقلابی را از دست ندهد و نگذارد برخی او را از این مسیر منحرف کنند.

خطیب جمعه بندرانزلی خاطرنشان کردند: شهید رئیسی نشان داد و در تاریخ ثبت کرد که با سیره علوی می‌توانیم نظام اسلامی را به بهترین وجه مدیریت کنیم.

امام جمعه بندرانزلی افزودند: شهید رئیسی دولت و خزانه را با چه شرایطی تحویل گرفت و امروز در چه شرایطی هست؟ چگونه توانست با مدیریت علوی و ولایی و انقلابی خزانه‌ی خالیِ بدهکار را در طول دو سال و ده ماه بدون چاپ اسکناس یا استقراض از بانک مرکزی مدیریت کند؟ همه این‌ها یعنی می‌شود به گونه‌ای کار کرد که که بیت‌المال و مردم آسیب نزد و مشکلات مردم را رفع کرد و دشمنان هم حساب کار خودشان را بکنند و بفهمند خطوط قرمز ما چیست و پای منافع خودمان ایستاده‌ایم، شهید رییسی چنین مسیری را در امر مدیریت و حکمرانی اسلامی ریل گذاری کرده و آن‌را به حکمرانی مردمی سوق داده و این مسیر الان قابل تشخیص است.

حجت الاسلام والمسلمین شمس الدین در پایان با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، متذکر شدند: نمی‌دانیم چه کسانی می‌خواهند بیایند و کاندید شوند! عده‌ای از روز شهادت تا الان احساس تکلیف کرده‌اند! آنچه مهم است و باید توجه کنیم این است که مردمی که از لحظات اول شنیدن خبر این حادثه تمام امور زندگی‌شان مختل شد و می‌شناسم کسانی را که مراسم‌ها و عقدها و جشن‌ها و مهمانی‌هایی داشتند و همه را تعطیل کردند که انگار پدر یا برادر خودشان از دنیا رفته و اینگونه باشکوه و باعظمت به میدان آمدند عزاداری کردند مسئولیت سنگینی در انتخابات آینده دارند؛ مردم باید حواسشان جمع باشد چه کسی را انتخاب می‌کنند، فریب تبلیغات‌ها و نام‌ها و نشان‌ها و یال و کوپال برخی افراد را نخورند، اگر برای این شهید دلمان می‌سوزد باید تلاش و توجه و دقت کنیم کسی که انتخاب می‌شود باید در این تراز یا نزدیک به این تراز باشد و این مسیر را دنبال کند و زاویه‌ای در این مسیری که در این دو سال و ده ماه در مدیریت کشور ایجاد شده پدید نیاید و اگر خواست به هر بهانه‌ای در این مسیر زاویه‌ای ایجاد کند باید به او شک کرد و در برابرش ایستاد.